А ти «speak English»?!

Навіщо англійська для ІТ – питання уже практично риторичне) Відповідей на нього безліч, і правильні – усі! А тим, хто й досі вагається, ми розкажемо, не лише навіщо, а і як найефективніше вчити «інгліш»…
«London is the capital of Great Britain» – якщо ваші знання з англійської мови обмежуються цією фразою, кидайте все, чим зараз займаєтесь і мерщій біжіть гризти граніт «інглішу». Ой ні, ще не біжіть, статтю до кінця дочитайте – бо ж ми якраз у ній і розказуємо, чому англійська мова — це must know для IT-фахівця та як найефективніше «прокачати» навички англійської.
Do you speak English? – Yaa… якби ж то
Навіщо англійська для ІТ – питання уже практично риторичне, щобільше, відповідей на нього безліч, і правильні – усі! А тим, хто не впевнений, чи варто витрачати час на вивчення іноземної мови, ми наведемо кілька вагомих аргументів.
Англійська – не лише мова Шекспіра
Це мова, якою нині «говорять» з комп’ютерами і вивчити практично будь-яку мову програмування на глибокому рівні без знання англійської проблематично: синтаксис мов програмування обсновується на командах англійською мовою.
Вибір засобів розробки 
Інструменти, які використовуються в розробці, постійно оновлюються і тому вони просто не можуть бути перекладені під локальні ринки
Читання технічної документації
Для зручності і відповідності термінології документація ведеться англійською мовою, так само і коментарі до коду частіше за все додаються теж англійською
Спілкування з клієнтами.
Якщо ви працюєте в міжнародній компанії, англійська мова вам буде потрібна для участі в обговореннях завдань і роботі з поясненнями та документацією
Пошук рішень у всесвітній павутині
У своїй роботі ви періодично стикаєтеся зі складними завданнями і деякими проблемами, вирішення яких можна знайти в англомовній частині Інтернету. Окрім того, ІТ-продукти потрібно максимально швидко адаптувати до потреб ринку, а доступ до всіх нових рішень, презентації продукту – саме англійською.
Не володіючи англійською, ви втрачаєте багато переваг, які б стали у нагоді для кар'єри в ІТ. Яку б спеціальність ви не обрали – англійська для ІТ потрібна як повітря: причому як програмісту, так і бізнес-аналітику та проджект-менеджеру, тестувальнику та дизайнеру. І якщо ви все ще з англійською на «ви», то зараз — найкращий час, щоб це змінити.

Якщо ви з англійською на «ви»…

Отож, ми вас переконали: вам потрібна English for IT! Якщо ви взялися вивчати англійську, головне – правильно і своєчасно визначити ваш рівень володіння мовою. Якщо цього не зробити, то навчання буде малоефективним і важким – наприклад, ви можете повторно вивчати те, що і так давно знаєте або ж, навпаки, взяти програму занадто високого рівня. Знання свого рівня англійської мови посилює мотивацію та дає розуміння, які саме теми потребують додаткового опрацювання.

Дізнатися свій рівень англійської можна за допомогою безкоштовних онлайн-тестів, як-от: Online English level test from British Consil або Exam English - Free Practice. Ці тести допоможуть вам з’ясувати, над чим насамперед варто попрацювати: над невпевненим знанням граматики чи проблемами з лексикою або listening skills.

Граматику виділимо окремо, адже граматика – це своєрідний «скелет» мови, тому його будівництву слід приділяти багато уваги та часу. Коли є «кістяк» (структура мови), оформити його словами (словниковим запасом) буде вже набагато легше.

Аби визначити, над чим саме з граматики треба попрацювати детальніше, є більш спеціалізовані тести – як-от Free English Grammar Practice Tests [100+ Questions]. А далі – «підтягуйте» граматику із вчителем або на курсах, а якщо вирішите робити це самостійно, в інтернеті є багато інтерактивних онлайн-книг із англійської граматики, які можна читати і відразу ж виконувати вправи. Наприклад: Online English Grammar Book - English Page.

Слухайте, дивіться – розважайтесь і учіться!

Проблеми з розумінням англійської на слух виникають навіть у людей з хорошим знанням граматики і непоганим словниковим запасом. На щастя, регулярні тренування допомагають покращити цю навичку, і значно просунутися у знанні мови в цілому. Аби покращити сприйняття англійської мови на слух, дивіться фільми або – чом би не ощасливити внутрішню дитину?! – мультфільми англійською. Починайте або з мультфільмів, де нескладна лексика і чітка артикуляція, або зі стрічок, які ви вже бачили в українському озвученні – тоді не треба буде напружено вдаватися в усі нюанси сюжетних перипетій, а тільки слухати. Важливий нюанс: радимо не використовувати при такому перегляді титри – вони «підкачають» вас у швидкочитанню, але заважатимуть сприймати усе на слух. «Натренувавшись» на кінематографі, згодом можна перейти на спеціалізовані подкасти для айтішників, наприклад: Developer Tea - A podcast for developers.

Співайте й розмовляйте – шанс на практику не втрачайте!

Ви – затятий меломан? Sing and learn! Можете вибрати кілька незнайомих треків в різних жанрах – це може допомогти вам швидко і ефективно вивчити нові слова і вирази. Слухайте пісні англійською, перекладайте та вчіть їх тексти, і, звичайно ж, натхненно підспівуйте улюбленим композиціям — це завжди хороше ненапружене тренування вимови!

Аби не стати героєм анекдоту «Чи говорите ви англійською? – Тільки зі словником, з людьми поки соромлюся», вам потрібна практика і ще раз практика. Ви можете завчити хоч тисячу правил і кілька тисяч слів, але якщо ви не будете застосовувати їх на практиці, то сенсу від того, що ви їх вивчили, не буде. Тому дуже важливо знайти людину, з якою ви будете спілкуватися англійською. Де її знайти? Знову ж таки, в інтернеті! Наприклад, «себе показати, людей подивитись» – тобто, знайти співрозмовника-носія мови і з ним спілкуватися-переписуватися можна, наприклад, на сайті Conversation Exchange - Language learning with native speakers

Бажаємо успіху у вивченні англійської мови!

Copyright © 2022 TalentsForge
All rights reserved
Copyright © 2022 TalentsForge
All rights reserved
Made on
Tilda