Теорія – добре,
а практика – зробить з вас професіонала!

Колись моїм другим ім’ям було НевдаЛОСЬ) Як я не мріяв потрапити в IT, скільки курсів не проходив, усе було марно. Всі обіцяли золоті коди, ой, тобто, золоті гори, а на практиці – роги і копита))) Що ж я робив не так – давайте розбиратися разом…
Знання без досвіду – як посібник з плавання у наплічнику потопельника
Як на мене, одна із проблем «класичних» курсів – аби показати людям, що вони недаремно потратили на них чималі гроші, на слухачів курсу відразу ж скидають величезні обсяги теоретичної інформації, часто ще й доволі поверхової через брак власне практичних умінь у тих, хто читає сам курс. Що таке теорія – це коли все відомо, але нічого не працює)). Теорія без практики мертва, знання без досвіду – як посібник з плавання у наплічнику потопельника…

Коли випускнику курсів, базованих насамперед на теоретичних знаннях, дають завдання – наприклад, написати програму, що складатиме числа, він зосереджується лише на тому, аби просто виконати поставлену перед ним задачу.

Написав програму, котра складає докупи два числа – отже, уже молодець! Але досвідчена людина знає, що виконання першопоставленого завдання – це… лише 51 відсоток із того, що потрібно зробити!

Так, навіть якщо усе зроблене працює, це – тільки половина виконаної роботи. Що ж займає решту відсотків?
Код винятковості професіонала
Над чим доволі часто не задумується новачок – це так звана продуктивність коду: важливо не лише, ЩО зробити, але і ЯК саме це зробити.

Є три основні характеристики, котрі вирізняють якісний код. Це, насамперед:
1
Архітектура програмного продукту
Архітектуру програмного забезпечення можна порівняти із будівництвом дому – це два доволі схожих між собою процеси. Що спільного між написанням коду програмістом і, скажімо, підведенням труб водопостачання до будинку? Так, головне завдання труби – насамперед постачати воду, але коли з’явиться необхідність її оновити (а така необхідність обов’язково з’явиться!), треба знати, як це зробити, не піднявши при цьому на ноги весь будинок. Те ж і з кодом – треба писати код таким чином, щоб коли в майбутньому з’явиться потреба щось змінити – додати нову інтеграцію, функціонал та ін., це можна буде зробити без зайвих складнощів.
2
Ідентифікація помилок
Аби передбачити і вчасно ідентифікувати помилки та якнайшвидше ліквідувати їх наслідки, імовірність їх появи слід прораховувати наперед, говорячи мовою будівельних асоціацій – ще коли укладаєш труби, а не уже коли їх «рвонуло»... Аналогічно і в програмуванні – код потрібно писати так, щоб коли станеться помилка, можна було чимскоріше виявити, де вона сталася і максимально швидко та ефективно усунути її наслідки. Знання – це знання всіх правил, а досвід – це знання всіх винятків із правил. Люди без належного досвіду (а його не здобудеш на курсах, де домінує теорія) не розуміють, що 49 «нестаючих» відсотків – це вміння писати код таким чином, що коли доведеться вносити в нього зміни, це можна буде зробити без переписування усього заново.
3
Продуктивність додатку
Продуктивність додатку полягає в тому, щоб при збільшені навантаження система залишалася такою ж ефективною – при великих об’ємах даних час на виконання процесів різко не збільшуватиметься. Написання такого коду вимагає від розробника розуміння принципів побудови додатку, що дозволить йому зробити оптимальний вибір технологій для реалізації необхідного функціоналу.
Власне, це ті три кити, на яких стоїть справжня майстерність, ті засадничі речі, які відрізняють посереднього програміста від справжнього професіонала, якого направду цінять.

Більшість людей вважає, що головне – вивчити мову програмування і писати на ній, просто вирішуючи поставлені перед вами задачі. Але насправді це лише 51 відсоток від необхідного, а ще 49% це – вміння писати код, який за потреби можна легко змінювати та у випадку поломки системи вміти легко знайти і відразу ж усунути помилку аби не втрачати дорогоцінний час.

Таким речам варто вчитися на досвіді інших – і саме таким речам вчать на аппрентисажі (від фр. "apprentissage" – учнівство), адже тут навчають розробники із досвідом. Хочете стати справжнім професіоналом, якого цінують – вчіться майстерності у справжніх майстрів-практиків. Я таких знайшов і мені усе вдаЛОСЬ! Чого і вам бажаю!)

Copyright © 2022 TalentsForge
All rights reserved
Copyright © 2022 TalentsForge
All rights reserved
Made on
Tilda