Працювати в ІТ – треба захотІТи!

Галузь ІТ нині – це потяг, що набирає швидкість, і якщо вас вабить ця сфера, то зараз саме час застрибнути досередини! Як це зробив я – Заєць-в ІТ-застрибаєць! На чому, на чому, а на стрибках я знаюся добре, і зможу ще й з вами досвідом поділитися…
Головне – бажання!
Якщо ви справді вирішили пов’язати своє життя з ІТ-сферою – починайте діяти! Роботу в цій галузі можна порівняти зі спортом – повинен бути безперервний рух та удосконалення, аби досягати нових результатів та перемог. Так само й в ІТ, але тут працюєте не м’язами, а клітинами свого мозку, якому необхідно увесь час генерувати нові ідеї, насичуватися знаннями та новою інформацією кожного дня. Треба не просто йти в ногу з галуззю, а бігти, або ж, навіть, летіти!
Чи хороші «просто гроші»?
Кажуть, у зайця стільки стежок, як у клубку ниток... Яка стежка привела мене в ІТ? Головна причина – в зацікавленні технологіями. Власне, саме так відповідають на запитання: «Чому ви обрали IТ?» і більшість людей. Когось ще ваблять гарні перспективи кар’єрного зростання, і звісно ж, уже «синонімом» до роботи в IT стали високі зарплати. Що ж, поговоримо про них… Чи хороші «просто гроші» – тобто, чи не потраплять у пастку обманутих очікувань ті, хто йде працювати в ІТ виключно заради них? Так, справді, сфера ІТ нині є однією з найбільш високооплачуваних, а IТ-спеціалісти – це фахівці зі стабільною та високою, у порівнянні з іншими галузями, заробітною платою. Та чи довго зайцю моркву гризти – адже зима близько)) Маю на увазі, що ситуація з дуже високими зарплатами в ІТ може не тривати завжди. Чому так? Читайте далі…
Причини неорганічного розвитку сектору ІТ… і можливі ризики
Що робить із ІТ-сектору «курку, котра несе золоті яйця»? Що призводить до інтенсивного, однак негармонійного і неорганічного розвитку галузі? Фактори, які сприяють нинішньому стану речей в галузі, можна розділити на головні і другорядні.
Головні чинники:
1
Дуже високий біржовий ріст ІТ та технічних компаній
IT-індустрія — галузь із найбільш динамічними темпами зростання в Україні.
Збільшення кількості технічних компаній спостерігаємо ще з 2008 року – відтоді дуже популярною стала модель створення стартапів і просування їх через венчурні фонди до фінального виведення на біржу. І якщо зайця ноги годують, то кількість ІТ-компаній зростає через те, що їх можна швидко розкрутити, вивести на біржу або залучити венчурний капітал і реалізувати великі заробітки.
2
Можливість позик під низькі відсотки
Швидким темпам зростання ІТ-компаній сприяють і низькі відсоткові ставки по кредитах, які можна отримувати для фінансування ІТ-компаній. Зусилля більшості країн сьогодні направлені на підтримання економіки в нормальному стані, тому національні банки готові давати низькі ставки по кредитах, що спонукає людей та бізнеси витрачати гроші на товари і послуги. Сфера IT залишилася своєрідним острівцем стабільності у неспокійний пандемічний час, адже коли більшість бізнесів внаслідок карантинних обмежень не мали змоги працювати у звичному режимі, галузь ІТ стала однією перших, хто пристосувався на нових умов і не збавив обертів. Саме тому компаніям інформаційного сектору досить легко стало отримати кредити і обгрунтувати рентабельність бізнесу плюс показати стабільний дохід без різких спадів. Ці кредитні кошти і використовуються на виплати зарплат, проте такі зарплати не до кінця співвідносяться з реальною прибутковістю компаній.
Другорядні чинники
1
Небажання інвесторів вкладатися у російські та білоруські ІТ-ринки через високі фінансові ризики та політичні причини
Нині ІТ-галузь в Україні є однією з найбільш привабливих сфер діяльності країни для зарубіжних інвесторів – оскільки ринки сусідніх Росії та Білорусі мають набагато більше ризиків. Через протести у Білорусі, а також намагання влади їх придушити, зокрема, і через обмеження інтернету, у Білорусі IT-бізнесу стало некомфортно. Через ряд політичних причин як у Білорусі, так і в Росії нині спостерігається масовий відплив фахівців за кордон та уповільнення темпів зростання IT-сектору, тож інвестори обирають відкриття офісів у сусідніх країнах, як-от Україні.
2
Перехід бізнесу в онлайн
Пандемія коронавірусу пришвидшила попит на диджиталізацію. Люди все більше користуються діджитал-рішеннями, тому вкладення в IT збільшуються.
Український IT-ринок тісно пов'язаний з глобальним ринком, який сьогодні на підйомі через перехід світу в онлайн – це державні послуги, торгівля, медицина, освіта, всілякі сервіси для населення. Через перехід на віддалену роботу виросли десятки онлайн-сервісів, що продають підписку, у людей по всьому світу увійшло у звичку замовляти їжу, ліки і речі першої потреби онлайн, зростала кількість замовлень у всіляких маркетплейсах. Через те, що бізнес перейшов в онлайн – коли компанії по всьому світу пристосувалися і почали впроваджували дистанційну роботу, і без того доволі динамічне зростання українського ІТ-сектору пришвидшилося ще більше.
Що може запустити зворотній процес?
А де ж тут ризики, запитаєте ви? Перед IT-галуззю постає і чимало викликів, не без цього. Особливо в нинішні часи нестабільності і тотальної непередбачуваності. Глобальна проблема — це інфляція, через яку центральні банки будуть змушені підвищувати ставки по кредитах, аби «пригальмувати»... Це, своєю чергою, може привести до банкрутства деяких компаній, і, відповідно, зникне мотивація вкладати в цей сегмент і почне падати попит. Але навіть якщо «курка» знесе уже не «золоте яйце», а звичайне, воно не втратить ані користі, ні смаку та поживності. І навіть якщо гирло грошових притоків до галузі з плином часу і стане вужчим, головною цінністю для IT-компаній були і будуть люди. Ті, котрі працюють, аби стати справжнім професіоналом, а не просто заради капіталу. Гроші не принесуть бажаного, якщо працювати лише заради них. А в процесі свого вдосконалення ви навчитеся не лише заробляти, але й здійснювати контроль над своїми накопиченнями. Потрібно вчитися не платити за рахунками, а опановувати навичками, тоді й вміння оплачувати прийде само собою.
ІТи чи не ІТи в айті – ось в чім питання
ІТи чи не ІТи в айті – питання, за яким криється не менше пристрастей, ніж у самого Шекспіра!) Ключовими факторами, чому люди мріють про таку роботу, є високий рівень зарплати, можливість кар’єрного росту, любов до сучасних технологій та доволі гнучкий робочий графік. Проте йдучи працювати в ІТ, насамперед дуже важливо розуміти, чи це «ваше», чи ні. Бо не маючи іншої мотивації, окрім гіпотетичної зарплатні, а головне – любові та здібностей до такої роботи, протриматись буде дуже складно. Особисто мені (і не лише як зайцю) дуже імпонує народна мудрість, яка гласить: за двома зайцями не ганяйся, бо й одного не спіймаєш…)) Вибирайте ІТ не тому, що це модно, престижно чи з меркантильних міркувань, а тому, що вам це справді подобається. Для того, аби максимально ефективно працювати у сфері ІТ, вам потрібно «озброїтися» збалансованими емоціями та гарним настроєм. Лише обравши заняття до душі, ви щодня не просто відбуватимете робочі години, а будете займатися улюбленою справою та отримувати задоволення. І якщо ІТ – це робота вашої мрії, то just do IT разом з нами!

Copyright © 2022 TalentsForge
All rights reserved
Copyright © 2022 TalentsForge
All rights reserved
Made on
Tilda